Dzień otwarty w ZESPÓLE SZKÓŁ im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresini

Dzień otwarty w ZESPÓLE SZKÓŁ im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie

1. Paweł Trela driftingowy mistrz Polski – spotkanie z idolem, pasjonatów szybkich samochodów i dźwięku palonej gumy. Paweł opowiadał o sportach wyścigowych. Z wielkim zainteresowaniem słuchali go miłośnicy „czterech kółek”.  Uwieńczeniem spotkania były autografy mistrza oraz plakaty z jego „Chrabąszczem”, czyli oplem GT o mocy ponad 600KM.
2. Buggy Raptors – innowacyjny projekt chłopaków z IV klasy technikum mechanicznego. Dzieło ukazuje wielką pasji połączoną z wysokimi umiejętnościami Naszych uczniów. Za kierownicą pojazdu zasiadł wicestarosta Tadeusz Głuchowski, chwaląc pomysłowość i zaangażowanie teresińskiej młodzieży. Projekt łączy funkcjonalność oraz ciekawy wygląd wyróżniając go od innych pojazdów tej klasy – komentował Paweł Trela, który złożył autograf na pojeździe. Ekipa Raptors (czyli grupa uczniów z IV klasy technikum mechanicznego Naszej szkoły) jako jedyna w powiecie dostała wyłączność na pisanie o tematyce  motoryzacyjnej na portalu www.esochaczew.pl
3. Symulator jazdy – to jedyny tego typu projekt w powiecie sochaczewskim. Trzeba też wspomnieć, że symulator w całości został samodzielnie wykonany przez uczniów Naszej szkoły. Autorzy projektu to uczniowie klas III i IV technikum mechanicznego. Prace mechaniczne wykonano na warsztacie szkolnym, zaś drobne prace informatyczne w placówce szkoły przy ul. al. XX – lecia 12 w Teresinie. Należy też wspomnieć o dużej przychylności i wsparciu okolicznych firm oraz mieszkańców powiatu sochaczewskiego w realizację tego przedsięwzięcia.
4. Dodatkowo w Sali numer „13” odbywała się prezentacja autorskich projektów uczniów Naszej szkoły, wykonanych w ramach projektu „Zrób to sam”. W klasie znalazła się tylko garstka wykonanych przez uczniów prac, ponieważ zainteresowanie projektem jest naprawdę bardzo duże. Były więc lampki, fotele, silniki elektryczne oraz wiele innych przedmiotów wykonanych z części pochodzących z recyklingu. 

Obserwując prace uczniów Zespołu Szkół w Teresinie można stwierdzić, że ich prace wykazują naprawdę wysoki poziom. Często łącząc innowacyjność z praktycznym zastosowaniem wykonanych przedmiotów. Taka postawa cieszy, dając podstawy to tego, żeby stwierdzić, że szkoła kształci prawdziwych fachowców. Ludzi, którzy są poszukiwani na rynku pracy i bez problemu znajdą dobrą pracę.
 
Paradowski Krzysztof


Zdjęcia:
Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie - Projekt Szkoła 1.0