„Tydzień zawodowca”

W związku z „Tygodniem Zawodowca” w  piątek 27 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty przeprowadzone przez pracowników Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Dzień ten był poświęcony nowemu kierunkowi kształcenia: tj liceum kosmetyki i pielęgnacji zdrowia, które rozpocznie działalność w naszej szkole od września roku szkolnego 2015/2016.

Rozpoczęcie godzina 11:00

PROGRAM WARSZTATÓW:

• Co kryje się pod słowem KOSMETOLOGIA/prezentacja perspektyw zawodowych/prezentacja Uczelni

• WARSZTATY MYDLARSKIE - Jaka jest historia mydła? Jak można mydłom nadać kształt? Odpowiedź na te i inne ciekawe pytania będą wprowadzeniem do samodzielnego tworzenia mydeł przez uczestników warsztatów. Ponad to uczestnicy będą mieli do dyspozycji różnorodne foremki, barwniki i olejki eteryczne oraz kolorowe drobiazgi do zatapiania. Warsztaty mydlarskie to nauka i świetna zabawa.

• ZABIEGI PIELĘGNACYJNE NA DŁONIE – „Kąpiel dłoni” w ciepłej parafinie lub relaksujący masaż „ciepłymi kamieniami”.

• AKADEMIA MAKIJAŻU - Uczestnicy warsztatów  mogli posłuchać profesjonalnych porad studentek kosmetologii, które zdradziły tajniki i techniki wykonywania makijażu. Ponad to uczestnikom warsztatów  krok po kroku przedstawione zostały zasady wykonywania różnych typów makijażu: dziennego i wieczorowego a także... makijażu naturalnego dla mężczyzn.

Zdjęcia:
Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie - Projekt Szkoła 1.0