Lekcja otwartej z języka polskiego

5 listopada 2014 r. klasy trzecie wzięły udział w lekcji otwartej z języka polskiego, którą poprowadziły p. Ewa Odolczyk i p. Anna Biernat.  Głównym celem było zaznajomienie nas z regulaminem  ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Troje uczniów: Iwona Wydra i Adam Fura z klasy III lo oraz Joanna Bednarska z klasy III Tl, zdawało przed komisją ustny egzamin z języka polskiego. Tematy były losowane (zdający, oczywiście mogli wcześniej się przygotować), komisja oceniała według wytycznych, abiturienci  prezentowali swoje przemyślenia na wybrany temat, później odpowiadali na pytania, które padły ze strony komisji. Jeden z tematów dotyczył Sklepów cynamonowych. B. Schulza, dwa pozostałe dzieł malarskich. Panie przedstawiły również przykłady innych tematów z zakresu różnych dziedzin: plakatu, filmu, poezji. Dla obserwatorów była to ciekawa lekcja, zaznajomili się oni nie tylko z wymaganiami egzaminacyjnymi, ale zobaczyli jak w praktyce wygląda egzamin, mogli również zadawać pytania, jeśli mieli wątpliwości. Była to naprawdę fajna i interesująca lekcja.

Klasa IIlo