Dzień Patrona Szkoły wrzesień 2014

W dniu 29 września nasza szkoła znów była pełna radości, uśmiechu, ale także chwilowej zadumy nad życiem. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły Stefana kard. Wyszyńskiego.  To wielka postać w historii Polski. Swoim życiorysem mógłby obdarować wiele pokoleń. Ta chwila zadumy to przesłanie jaka towarzyszyło nam tego dnia, a były nim słowa Prymasa Tysiąclecia : nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem.  Kardynał Stefan Wyszyński  pokazał nam, ludziom młodym jak żyć, aby dotrzeć do celu, dlatego każdego roku spotykamy się w ostatnim tygodniu września, aby oddać mu cześć, ale także pokazać młodszym kolegom jak super jest w naszej szkole.

<span style="line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;">Pamięć o patronie uczciliśmy krótkim apelem poświęconym jego postaci, następnie część szkoły wybrała się na rajd rowerowy po okolicach naszej gminy pod hasłem: To jest moja Ojczyzna, to jest mój dom.  40-osobowa grupa uczniów  udała się trasą:Teresin-Dębówka-Budki Piaseckie-Mikołajew-Strugi-Skotniki-Szymanów-Teresin, z postojami przy kościele w Mikołajewie i klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Pozostali uczniowie uczestniczyli w terenowej grze dydaktycznej, w której trzeba było się wykazać umiejętnościami sportowymi, znajomością pierwszej pomocy, wiedzą o patronie szkoły, zdolnością do rozwiązywania zagadek matematycznych i krzyżowek zawierających słowa angielskie.<span style="line-height: 115%; font-family: Calibri, sans-serif;">Następnie wszyscy wróciliśmy do szkoły, zmęczeni, ale szczęśliwi. Aby chwilę odetchnąć niektórzy oglądali film o Prymasie Polski, inni zwiedzali wystawę poświęconą sylwetce Patrona, która miała miejsce  w szkolnej bibliotece Wysiłek został nagrodzony ucztą przy ognisku- kiełbaski pieczone w ognisku smakowały wyjątkowo apetycznie. Pogoda dopisała wyjątkowo.