Terenowa gra dydaktyczna w Żelazowej Woli

Dnia 13 września 2014 roku, w sobotę, została zorganizowana terenowa gra dydaktyczna pt.: „Skradziona Ballada” przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, która odbyła się na terenie Parku w Żelazowej Woli. W grze brali udział m.in. uczniowie ZS z Teresina : Kamila Zielska, Sandra Szczepańska, Arkadiusz Wielądek oraz Łukasz Mergner. Do zabawy przyłączył się również absolwent naszej szkoły Rafał Wiśniewski, oraz młodsza koleżanka, Agnieszka Grądzik.  Każda grupa otrzymała regulamin, zasady gry oraz mapkę. Gra polegała na wykonywaniu różnych zadań, z których byliśmy oceniani, np. odegraniu fragmentu Balladyny albo też ułożeniu piosenki i zaśpiewaniu jej pod nagrywaną muzykę. Zadania wymagały od nas kreatywności, poczucia humoru, oraz pewnej wiedzy na temat ballad i ich wykonawców.  Nasza grupa rozpoczęła zabawę o godz. 12.00. Mieliśmy równe 2 godziny na wykonanie wszystkich zadań. Następnie na zakończenie, każda grupa musiała wykonać zadanie finałowe, na które organizatorzy przeznaczyli nam  godzinę ! Do dyspozycji otrzymaliśmy stroje, aparaty i inne gadżety, które pozwoliły nam w pełni wykonać zadania. Po wszystkim nadszedł czas na podsumowanie wyników. Niestety nie zajęliśmy pierwszego miejsca, ale był to miło spędzony czas. Nie liczy się wygrana lecz dobra zabawa !! Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej grze. Polecamy wszystkim udział w takich zabawach, gdyż naprawdę warto ! ?

Autor : Kamila Zielska i Sandra Szczepańska