XV Jubileuszowe Dni Kukurydzy w Skrzelewie

Dnia 6 października 2013r, w niedziele, odbyły się XV Jubileuszowe Dni Kukurydzy w Skrzelewie. Jednym z organizatorów był Pan Tadeusz Szymańczak. W reklamowaniu całej imprezy pomagali uczniowie z Zespołu Szkół  w Teresinie. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00. Mogliśmy już wtedy zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego, następnie pokaz użytkowania maszyn rolniczych. Oprócz tego było wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych. Odbył się konkurs z wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych, nagrodą za 1 miejsce był m.in. tablet. Nagrody były bardzo atrakcyjne, dlatego warto było wziąć udział w tym konkursie. Na terenie znajdowało się wiele stoisk z najróżniejszymi artykułami, np. z miodami, koszami wiklinowymi, wystawami z domowymi wyrobami, prócz tego był kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych. O godzinie 11 nastąpiło oficjalne powitanie wszystkich gości. Dodatkową atrakcją był występ zespołu folklorystycznego. Sądząc po zachowaniu zebranych, można było stwierdzić , że goście dobrze się bawili. Prócz konkursów i występów była zorganizowana loteria. Każdy los wygrywał a dochody miały być przeznaczone dla małej Zuzi Góralczyk. Główną nagrodą w loterii był przelot lotnią lub wiatrakowcem.  W tym dniu przeprowadzono również ankietę na najatrakcyjniejsze stoisko i pokaz polowy (maszyny rolnicze). Wygrywali nie tylko ci, którzy mieli najwięcej głosów, nasi faworyci, lecz także mogły wygrać osoby głosujące. Imprezę nadzorowali policjanci, którzy strzegli by nic złego się nie stało.  Na terenie znajdował się również  punkt medyczny, gdzie można było liczyć na wszelką pomoc, prócz tego można było zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi .. O godzinie 13 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, po czym wręczono nagrody i puchary. I na tym, jubileuszowe, XV Dni Kukurydzy oficjalnie się zakończyły, ale na pewno jeszcze o nich usłyszymy, bądź przeczytamy w lokalnych mediach. Zapraszamy za rok !

Autorzy : Kamila Zielska, Iwona Wydra i Sandra Szczepańska