Projekt Gokart - Buggy klasy 3TM

W dniach 22.05 – 04.06.2014 klasy o specjalności technik mechanik wzięły udział w nowatorskim projekcie pod tytułem „ Zrób to sam” (Do it yourself) zorganizowanym przez nauczyciela przedmiotów zawodowych ZS w Teresinie Paradowskiego Krzysztofa. Celem projektu było wykonanie prac związanych z operacjami mechanicznymi. Prezentację z realizacji projektu należało składać do opiekuna projektu - Paradowskiego Krzysztofa - w formie krótkiego filmiku (do 5 min.). Projekt oceniano pod względem jego innowacyjności, zastosowanych rozwiązań technologicznych, a także estetyki pracy. Spośród otrzymanych prac na szczególne wyróżnienie zasługuje projekt pojazdu przedstawionego przez uczniów 3 klasy TM: Dybiec Kamil, Szwarczewski Radosław, Wójcik Radosław, Żakowski Jarosław, Dobrzyński Bartłomiej, Biegański Marek. Uczniowie stworzyli zespół, w którym każdy z uczestników wykazywał inne umiejętności. Zaowocowało to ciekawym projektem gokarta, do budowy którego użyte zostały stare niepotrzebne części znalezione w garażach i na szrotach.
Szersza prezentacja tego i innych projektów „Zrób to sam” już wkrótce na stronie internetowej szkoły.