28.10.2016

28.10.2016 roku młodzież Zespołu Szkół w Teresinie wraz z opiekunami: Małgorzatą Kruszewską, Anetą Podrażka, Anną Biernat, Ewą Dzikowską, Józefem Pokorskim wzięła udział w Konferencji Naukowej dotyczącej postaci Patrona Szkoły Stefana kard. Wyszyńskiego, jego życia, działalności i walki o niepodległość Polski.

Konferencję poprowadził Jan Pospieszalski, podsumowania dokonał Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Konferencja wpisała się w coroczne obchody Dnia Patrona Szkoły, a także przybliżyła postać S.Wyszyńskiego naszym uczniom.
Uczniowie zwiedzili Dom Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej 17/19 w Warszawie.