Spływ kajakowy klasy IV TMR

Komunikacja pomiędzy uczniem i nauczycielem często kojarzona jest z ciągłą walką, w której żadna ze stron nie rozumie problemów drugiej. Jak walczyć z tym utartym stereotypem? Jak stworzyć zgrany zespół, odnoszący same sukcesy? Na ciekawy pomysł wpadli uczniowie klasy 4 TMMr Naszej Szkoły. „Propozycja spływu kajakowego pojawiła się spontanicznie na lekcji wychowawczej. Cel był prosty – organizacja wydarzenia integracyjnego” – wspomina jeden z uczniów. Klasa ambitnie rozpoczęła prace organizacyjne. W działania aktywnie włączyli się od początku wychowawca klasy – Pan Paradowski Krzysztof oraz Pan Orzechowski Tadeusz, którzy sami twierdzą, że „dobra komunikacja z uczniem oraz wspólnie określony cel jest  niezbędny do osiągnięcia sukcesu”.
9 września z siedziby MOTO Przystań w Plecewicach grupa wyruszyła na spływ. Było dużo śmiechu i ciekawych sytuacji, każdy zakręt rzeki zaskakiwał czymś nowym. Na koniec zorganizowano ognisko na terenie MOTO Przystani w Plecewicach. Przy palącym się drewnie przyszedł czas na refleksje i przemyślenia z przeżytych chwil. Obserwując otwartość zgromadzonych dało się odczuć, że tworzą oni jedną, zwartą grupę. Taka postawa cieszy. Ponieważ dowodzi, że dobra komunikacja między uczniem i nauczycielem jednak jest możliwa