Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 przybyli zaproszeni goście: pan wicestarosta powiatu sochaczewskiego Tadeusz Głuchowski, pani Ewelina Olszewska dyrektor Technology & Renewal, pan Grzegorz Kafarski, prezes SAGA Poland, pani Ewelina Górzyńska, absolwentka naszej szkoły, obecnie przedstawiciel handlowy na rynek chiński SAGA Poland, pan Czesław Sulima, Członek Zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich, pan Andrzej Malarowicz, naczelnik sekcji napraw i eksploatacji taboru w Sochaczewie. Pani dyrektor Ewa Odolczyk powitała wszystkich po wakacyjnej przerwie, przypomniała wydarzenie historyczne z 1 września 1939 roku, kiedy to atak wojsk hitlerowskich na Polskę stał się początkiem II Wojny Światowej. Pani dyrektor zwróciła uwagę na kierunki realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2016/2017, między innymi upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie spotkali się z przedstawicielami firm, od których na nowy rok szkolny otrzymali cenne prezenty.