Szkolny Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz”

KONKURS  RECYTATORSKI
13 i 14 czerwca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs  Recytatorski „Mój ulubiony wiersz” zorganizowany przez p. Katarzynę Wróbel. Recytację oceniła komisja w składzie: nauczyciel bibliotekarz  Katarzyna Wróbel i pedagog szkolny Aneta Podrażka.

Na ocenę recytacji miały  wpływ następujące elementy: artykulacja, wyrazistość wymowy, tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie zaprezentowali  swoje ulubione wiersze, między innymi  „Przyjście” Leopolda Staffa, „Obietnica ust” Józefa Ruffera, „Niepewność” Adama Mickiewicza, „Głos demona stróża” Williama Blake’a,  wiersz z Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego „Path of Sorrow”, „Czwarta nad ranem” Wisławy Szymborskiej, „Zesłowiczenie” Agnieszki Osieckiej. Pedagog szkolna Aneta Podrażka w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych przygotowała trzy uczennice do konkursu i poleciła im utwory napisane w ośrodku dla osób uzależnionych Monar prowadzonego przez Marka Kotańskiego. Poezja powstała w latach 1982-83 i była realizacją  programu „Leczę się i piszę wiersze”. Natalia Trojańczyk zaprezentowała wiersz „Przyszedł do mnie człowiek”, Agnieszka Wożniak utwór „Prośba”, a Andżelika Nitek wiersz „Narkomani”. Dziękuję wszystkim piętnastu uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. I  MIEJSCE zajęła Kinga Sobczak, II Natalia Trojańczyk, a III ex aequo Wioletta Skoczylas i Patrycja Wielogórska. Gratulujemy! Serdecznie dziękuję pani Anecie Podrażce za pomoc w organizacji konkursu.

Katarzyna Wróbel