Dzień Otwartych Drzwi

W piątek 3 czerwca uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum mechanizacji rolnictwa brali udział w Dniu Otwartych Drzwi organizowanym przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie. Spotkanie miało szczególny charakter, gdyż w tym roku IHAR obchodzi 65-lecie swojego istnienia. W związku z tym można było tu spotkać wielu znamienitych gości, a wśród nich wiceministra rolnictwa Ryszarda Zarudzkiego.
W pierwszej części pobytu w Radzikowie nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z prezentacją dorobku naukowego i hodowlanego IHAR oraz promocją nowoczesnych technologii rolnictwa precyzyjnego. Druga część była znacznie ciekawsza dla naszych przyszłych rolników - pod opieką pracowników Instytutu oglądali poletka doświadczalne zbóż (w tym owsa ozimego), zaznajamiali się z problematyką prowadzonych badań, zwiedzali laboratoria i "banki nasion". Ostatnim etapem naszego pobytu było zapoznanie się z uprawą traw energetycznych i funkcjonowaniem kotłowni na biomasę.