Wycieczka do MFO SA

MFO
Kożuszki Parcel 70A – to właśnie pod tym adresem mieści się siedziba firmy, która od wielu lat jest liderem w produkcji profili stalowych. MFO S.A. bo tak nazywa się to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, gościło w dniu 12.11.2015 roku uczniów czwartej klasy technikum mechanicznego w Teresinie. Uczniom towarzyszyli również opiekunowie – nauczyciele przedmiotów zawodowych mechanicznych – pan Piotr Gut i pan Krzysztof Paradowski. 
Uczniowie w czasie wizyty mieli możliwość na własne oczy zobaczyć w jaki sposób realizowane są procesy technologiczne wewnątrz przedsiębiorstwa dużego formatu. Wykorzystując wiedzę zdobytą na zajęciach trafnie oceniali realizację poszczególnych etapów produkcji. W czasie przeglądu typowych elementów linii produkcyjnej mogli też zadawać konkretne pytania, co znaczenie przybliżyło procesy realizowane wewnątrz przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia wydaje się też możliwość obserwacji pracowników oraz maszyn w trakcie ich pracy. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak półfabrykat przechodzi przez poszczególne etapy produkcji, ocenić park maszynowy niezbędny do realizacji tych procesów. Dodatkowo firma wyposażona jest w maszyny w pełni zautomatyzowane, a także innowacyjne rozwiązania technologiczne co bez wątpienia podwyższyło jakość tego spotkania. Kończąc wizytę, kierownictwo firmy doceniło przygotowanie Naszych uczniów, zapraszając ich do dalszej współpracy. 
MFO S.A. to firma bez wątpienia o zasięgu nie tylko lokalnym, ale i globalnym. Chciałoby się powiedzieć: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Mając na uwadze wydarzenia z dnia 12.11.2015 r. jestem przekonany, że polityka firmy daje podstawy do długiej i owocnej współpracy z Naszą szkołą.


Paradowski Krzysztof


Zdjęcia:
Zespół Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie - Projekt Szkoła 1.0