Akademia

Dnia 15 października 2013roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się zaraz po lekcjach, ok. godziny 12:40. Swą obecnością zaszczycili nas m.in. były dyrektor  Pan Stanisław Wójcik wraz z małżonką oraz Pan Ireneusz Kłonowski . Uczniowie przygotowali dwa skecze. Jeden z nich pt.: ,, Czego raczej w szkole nie usłyszycie ‘’, ukazywał typowych ,, Kujonów ’’ i bardzo wyluzowanych nauczycieli. Jak sam tytuł wskazuje przedstawiał  kontrast codziennego zachowania w szkole. W drugim zaś ujrzeliśmy wywiad dziennikarki z uczniami ,,Wesołej szkoły ‘’. Aktorzy, którzy odgrywali rolę wychowanków odpowiadali na zadawane im pytania śpiewająco. Rafał Wiśniewski rapował sceny z życia ucznia (Oj nie było łatwo). (Wielkie Brawcia dla Rafcia :D ). Tekst piosenki napisał on, Rafał Wiśniewski oraz grupa operacyjna (zespół hip-hopowy). Podkład muzyczny zapewnił mu Mateusz Smotarski, który beatboksował (Gratulujemy sprawnych ust). Następnie młodzież i nauczyciele zamienili się rolami. Została zorganizowana kartkówka dla pracowników szkoły. Miała ona sprawdzić czy nauczyciele rozumieją młodzieżowy slang. Nie było to proste zadanie. Oto kilka z wielu odpowiedzi , które rozśmieszyły widownię : ,, OMG – O matko gwałciciel ‘’, ,, Suchar – bułka ‘’. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomem, uściskiem dłoni oraz pochwałą ustną. W trakcie kartkówki Przemek Okurowski zaprezentował nam piosenkę podczas, której odbył się pokaz tańca. Na zakończenie w ramach uznania i podziękowania za trud, jaki włożyli w naszą edukację, uczniowie podarowali nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty symbolizujące nasza wdzięczność.