„Więcej nowych miejsc pracy w regionie”

Uczniowie I klasy Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej przy Zespole Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie brali udział w niezwykłej, ciekawej i ważnej dla regionu Mazowsza konferencji „Więcej nowych miejsc pracy w regionie”.  Spotkanie to odbyło się w Hotelu Chopin**** SPA&Wellness, ul. Romualda Traugutta 21, Sochaczew z inicjatywy Waldemara Pawlaka – prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy, b. premier i minister gospodarki  Mirosława Adama Orlińskiego – Wójt Gminy Sochaczew.
 Na konferencji  uczniowie mieli możliwość: zapoznania się jak prężnie rozwija się dziedzina Odnawialne źródła Energii, przejechać się najlepiej sprzedawanym samochodem Toyoty o napędzie hybrydowym,  zapoznać się z projektami firmy produkującej panele fotowoltaiczne i korektory słoneczne. Po konferencji Pani dyrektor Ewa Odolczyk  wraz z nauczycielem Stanisławem Pag uczącym w  Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej przy Zespole Szkół prowadzili dyskusje i nawiązywali kontakty   z ekspertami z zakresu odnawialnych źródeł energii, innowacyjnych technologii oraz z przedstawicielami instytucji wspierających rozwój lokalnej gospodarki. Bardzo miła rozmowa nawiązała się z byłym premierem panem Waldemarem Pawlakiem, który nie tylko zadeklarował pomoc Pani dyrektor szkoły, ale również podczas swojego wystąpienia pochwalił za to, że również edukacja włącz się do ochrony środowiska i kształcenia pracowników tak dzisiaj potrzebnych w OZE. Firma JAN-POL przedstawiła pomoc dydaktyczną  tj. przyczepkę, na której demonstruje jak działają i  gdzie mają zastosowanie: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne. Pompy ciepła, energia wiatrowa Jest to jedyna na rynku taka pomoc wzbudzająca zainteresowanie dla dzieci i młodzieży szkolnej. (na zdjęciu premier Waldemar Pawlak ,uczennica Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej dyrektor Ewa Odolczyk)