Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Jak każe szkolna tradycja również  tegoroczni maturzyści 8 października udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Uczniowie liceum, technikum mechanicznego, technikum informatycznego i logistycznego z wychowawcami: panią Katarzyną Lewczuk, panem Stanisławem Pagą i panem Arkadiuszem Pietzem pod duchowym przewodnictwem o. Jarosława Paryża,  uczestniczyli w warszawskiej archidiecezjalnej pielgrzymce młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści wzięli udział we Mszy świętej przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej. Mogli zwiedzać Skarbiec w którym złożone są wota dziękczynne. Oglądali z wieży widokowej wspaniałą, rozświetloną słońcem panoramę Częstochowy oraz podziwiali jasnogórski barokowy kościół i wały obronne, których legendę stworzył Henryk Sienkiewicz w „ Potopie”
Ojcowie paulini byli bardzo gościnni, za co serdecznie dziękujemy. Miejmy nadzieję, że Matka Boża spełni zaniesione do  Niej przez nas modlitwy i prośby.

Autor artykułu: Arkadiusz Pietz